آرایشگاه

نکات بهداشتی برای آرایشگاه

یک آرایش گر باید دقت کند قبل از اینکه شروع به اصلاح صورت کند نخ را با الکل میکروب زدایی کرده و در نهایت جهت جلوگیری از التهاب از پماد مخصوص استفاده کند. هرگز از یک نخ برای صورت دو نفر استفاده نشود. این امر به این دلیل است که بسیاری از بیماریهای پوستی از این طریق قابل انتقال هستند. استفاده از موچین نیز باید به همین شکل باشد و کلیه لوازم استریل باشند. لوازمی از جمله شانه ، قیچی و غیره نیز بعد از هر بار استفاده باید استریل شوند. برخی از آرایشگاه ها دارای دستگاه اتوکلاو هستند و لوازم را در آن استریل می کنند.

سشتشوی سر پیش از کوپ یک امر مرسوم است که خوشبختانه همه آرایشگران این کار را انجام می دهند. شسشوی سر جهت ایمن سازی در برابر عفونت های قارچی و بیماری پوستی انجام می شود. هم چنین قبل از انجام شستشو می توان از افراد در ارتباط با شامپوی خاصی که ممکن است به دلایل خاص استفاده کنند سئوال شود. سرشوی باید بعد از استفاده ، هر بار شستشه شود. بهتر است مراجعین به آرایشگاه زنانه شامپوی مخصوص خود را به همراه داشته باشند تا از شامپوهای خود آرایشگاه استفاده نکنند. این مطلب را شما به عنوان آرایشگر می تواند به افرادی که با تعیین وقت قبلی می آیند اعلام کنید.

این موضوع در ارتباط با حوله هم صادق است. بهتر است مشتری حوله خود را نیز به همراه داشته باشد. بسیاری از آرایشگاههای معتبر مثل هتل ها چندین حوله دارند که بعد از استفاده برای هر فرد در ماشین لباس شویی شسته شده و روز بعد استفاده می شوند. اگر دنبال پیشرفت در این زمینه هستید می توان این موضوع به عنوان یک جنبه تبلیغاتی استفاده کنید.

یکی از نکاتی که در بسیاری از آرایشگاهها کمتر به آن توجه می شود استفاده از یک پیش بند برای چند نفر است که این امر باید مد نظر باشد و هر پیش بند برای یک نفر استفاده شود. زیرا بند گردن می تواند ناقل بسیاری از بیماریهای پوستی و عفونی باشد. برخی از آرایشگاه ها از چسب های نوار شکل استفاده می کنند و قبل از بستن پیش بند و بند آن ، چسب را دور گردن فرد می زنند که این کار پسندیده است. از دیگر موارد می توان به ضد عفونی کردن کلاه مش کردن اشاره کرد. نکته بعدی نیز ضد عفونی سازی ناخن ها و هواگیری ها قبل از کاشت ناخن است. اگر خوب انجام نشود می توان محل رشد میکروارگانیسمها باشد.

نکته دیگر استفاده از رنگهای روشن در کابینت آریشگاه است که سبب می شود کار نظافت مرتب انجام شود.

گاهی بهتر است افرادی که در آرایشگاه کار می کنند نیز برای جلوگیری از انتقال بیماریها از طریق خورده موها از ماسک استفاده کنند. و همچنین خورده موها بلافاصله از روی زمین جمع آوری شوند بسیار بهتر است.

نکات مربوط به دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه و دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه را در صفحات مخصوص مطالعه فرمایید. آرین آرایه مشاور شما در زمینه طراحی دکور آرایشگاه