کابینت آشپزخانه

همانطور که میدانید دیزاین و دکوراسیون داخلی کابیت آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است چرا که در معماری امروزی دکور آشپزخانه هم چون نگینی در کل هنر نمایی دکوراسیون منزل میدرخشد

برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با شرایط و چگونگی ملزومات داشتن آشپزخانه ای شیک و امروزی با دیزاین و کابینت های دلخواه ، شرکت دکوراسیون داخلی آرین آرایه تصمیم دارد مطالبی کلی و بسیار مفید در زمینه دکوراسیون کابینت آشپزخانه بر روی سایت خود قرار دهد تا شما عزیزان آسان تر و با اطلاعات کافی اقدام به دستیابی به دکوراسیون زیبای آشپزخانه منزلتان بنمایید. سلیقه هر فرد در چگونگی کابینت آشپزخانه بستگی به وضعیت فرهنگی، توان مالی و شرایط زمانی دارد. یعنی در هر لحظه از زمان دکوراسیون خاصی مد شده و افراد تغییر ذائقه می دهند. با سرعت گرفتن وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی جهان بصورت یک دهکده تمامی افراد را به یکدیگر ارتباط داده و بنابراین سرعت تغییر سلیقه ها در زمینه دکوراسیون کابینت آشپزخانه به سرعت تغییر کرده و روز به روز و به سرعت طرح های جدید جایگزین طرحهای قدیمی تر می گردند. یک زمان کابینت اپن با یک کانتر و زمان دیگر آشپزخانه های کاملاً باز مد می شوند. یک زمان جزیره و یک زمان کانترهای جلوی آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرند. در دکوراسیون کابینت آشپزخانه امروزه داشتن ۲ عدد آشپزخانه که به آشپزخانه کثیف و آشپزخانه تمیز معروفند باب شده است. در این حالت افراد کارهایی از قبیل پخت و پز را در آشپزخانه کثیف انجام داده و آشپزخانه تمیز بیشتر جنبه دکوری پیدا می کند. معمولاً آشپزخانه تمیز بزرگتر و شیک تر طراحی می گردد.

بجز کابینت ها که در امر دکوراسیون آشپزخانه اهمیت دارند نحوه چیدمان یونیت ها برای قرار گرفتن لوازم آشپزخانه یک دقت ویژه را می طلبد. توصیه می کنم برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع سبکها و نحوه چیدمان لوازم آشپزخانه وارد بخش مقالات شوید.

کابینت اشپزخانه

دیزاین و دکوراسیون کابینت آشپزخانه دارای سبک های مختلفی است که از گذشته تا به امروز دستخوش تغییرات بسیاری شده است. بسیاری از این سبکها بر اساس فرهنگ یک ملت شکل گرفته اند و وارد فرهنگ ملل دیگر شده اند. برخی از آنها منسوخ شده و برخی دیگر از گذشته تا به امروز هنوز جایگاه خود را حفظ نموده اند. بسیاری از سبکهای قدیمی که معروف به سبک کلاسیک هستند امروزه در سلیقه بسیاری از افراد دیده می شوند. هر چند که همین سبکها هم با استفاده از یراق آلات کاملاً امروزی اجرا می شوند.

از دیگر سبکها می توان به سبک مدرن اشاره نمود. در ادامه در این ارتباط بیشتر خواهیم خواند.

کابینت کلاسیک

کابینت مدرن

انواع متریالهای مورد استفاده در کابینت آشپزخانه

متریالهای مورد استفاده در کابینت آشپزخانه شامل دو ۳ دسته هستند.

      1. چوب و یا ام دی اف ها که در ساخت یونیت ها دیده می شوند.
       ۲٫ یراق آلات

۳٫ لوازم موجود در کابینت آشپزخانه نظیر ماکروویو، یخچال ، لباس شویی و …