دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به مجموع طراحی ها و اجرای عملیات دکور در داخل یک واحد، دکوراسیون منزل ، اداره ، دفترکار، بیمارستان ، دانشگاه و … و هر چیزی که یک بنا محسوب شود گفته می شود. طراحی دکوراسیون داخلی در گذشته های دور بصورت دستی بوده ولی امروزه نرم افزارهای بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. نرم افزارهایی نظیر اتوکد، تریدی مکس امروزه کار را برای طراحان دکور داخلی بسیار ساده کرده اند. نرم افزارهای دکوراسیون داخلی هر روز در حال آپ دیت شدن هستند. افراد قبل از شروع اجرای عملیات دکوراسیون داخلی می توانند طرح واره های آن را بصورت کاملاً طبیعی مشاهده کننده که به این عمل رندرینگ می گویند یعنی سه بعدی کردن یک تصویر در داخل نرم افزار. بعد از مشاهده طرح دکوراسیون داخلی شما می توانید متریال مورد استفاده را تعیین قیمت کرده و با تیم های اجرای قوی شروع به کار نمایید. دکوراسیون به معنی آراییدن بوده و عبارتست از کلیه عملیاتی که برای زیباترشدن و آراسته شدن یک مکان بکار می رود. دنیای اطراف ما بازتابی از دنیای درون ماست. حتی پاکیزگی محیط نیز جزئی از دکوراسیون محسوب می شود. دکوراسیون مناسب و زیبا بدون شک تاثیر شگرفی در روحیات درون ما می گذارد و آراستن دنیای بیرون می توان به آراستگی دنیای درون منجر شود. انگیزه کار در محل کار به دلیل زیبایی محل کار می تواند سبب رشد و توسعه کار ما شده و ما را یک فرد سلامت از نظر کاری نماید. همچنین دکوراسیون و پاکیزگی می تواند نمایی از شخصیت افراد باشد . به همین دلیل افراد سعی می کنند در حد توان به آراستگی محیط خود توجه کنند. دکوراسیون داخلی یک رشته هنری – علمی در جهان محسوب شده و همه ساله مدلهای زیبایی به بازار در این زمینه عرضه می شود. این شاخه هنری در زندگی تمام افراد سایه گسترده است و تاثیرات آن در تمام طول زندگی مشاهده میشود.

طراحی در دکوراسیون داخلی

موارد زیادی وجود دارند که در دکوراسیون داخلی باید مد نظر باشند. دکوراسیون داخلی شامل اجرا و نصب متریال ها و طرحها ، سقف ، کف پوش ، دیوار، رنگ آمیزی، نقاشی، کاغذ دیواری، کابنیت آشپزخانه، لوازم منزل و حتی چیدمان و نحوه آرایش آنها را شامل می شود. رعایت قوانین فنگ شویی نیز در این راستا می تواند بسیار موثر باشد. برای اطلات بیشتر وارد بخش گالری و مقالات شوید.

متریال در دکوراسیون داخلی

متریال مورد استفاده در دکوراسیون داخلی بر حسب نوع مکان مورد نظر و قیمت و هزینه ای که شخص در نظر گرفته بعلاوه نوع سبک مورد علاقه مشتری در انواع مختلف می تواند پیشنهاد شود. دقت در انتخاب متریال مهمترین مرحله در انجام یک پروژه دکوراسیون داخلی می باشد.

برآورد هزینه در دکوراسیون داخلی

بعد از انتخاب متریال با توجه به حدود هزینه در نظر گرفته شده  باید محاسبه قیمت دقیق صورت گیرد.

تاثیر دکوراسیون داخلی در روان

دکوراسیون داخلی به دلیل اینکه جزوه محرکهای عصبی از طریق بینایی که ۸۰ % ارتباط با محیط را سبب می شود ، می تواند تا حد زیادی بر روح و روان و نیز احساس شادابی و یا خستگی تاثیر گذار باشد. دکوراسیون داخلی منزل و دکوراسیون داخلی محل کار باید بسیار مد نظر قرار گیرد و در صورت عدم توجه به این مسئله بیماری های روحی و روانی مزمن افراد را درگیر می کند بدون اینکه شخص بداند که این تاثیرات روحی به دلیل عدم رعایت صحیح چیدمان وسائل و دکوراسیون منزل است. حتماً وارد بخش داستانهای ما بشوید تا با زبان داستانی از اهمیت دکوراسیون داخلی اطلاع یابید.
شرکت آرین آرایه طراح و مجری دکوراسیون داخلی “آرین آرایه” بزرگترین برند دکوراسیون داخلی ایران

دفتر مرکزی: شهرک غرب – بولوار دریا

۸۸۵۶۷۲۰۳

۰۹۱۲۹۲۱۵۳۰۷

۰۹۱۲۸۳۸۵۴۸۳